گیج دما،گیج فشار

لطفا فقط از طریق واتس آپ درخواست خود را ارسال نمایید 09122209939 -09022209939 ameli@ameli-co.com
دوشنبه, 25 تیر 1403

گیج فشار،گیج دما

شیر یکطرفه - شیر خودکار

شیر یکطرفه - شیر خودکار

شیرهای یکطرفه نوعی شیر خودکار هستند که از یک جهت سیال را عبور می دهند و از جهت دیگر جلوی ورود آن را می گیرند، به عبارتی سیال از آن عبور می کند ولی برنمی گردد. شیر های یکطرفه اقسام مختلفی دارند ولی نحوۀ کار آنها یکسان است. شیر یکطرفۀ دیسکی، شیر یکطرفۀ سوپاپی، شیر یکطرفه دنده ای، شیر یکطرفه فلنجی، شیر خودکار دیسکی، شیر خودکار سوپاپی، شیر یکطرفه دیسکی، شیر یکطرفه سوپاپی، شیر خودکار بین فلنجی، شیرخودکار ویفری، شیر خودکار سوپاپی و ...

زیر مجموعه ها

  • شیر خودکار دیسکی بین فلنچی
    شیر دیسکسی - شیر یکطرفه بین فلنجی  چک ولو (Check valve) دیسکی بین فلنجی، نوعی شیر خودکار است که معمولا بعد از پمپ در مسیر ورود جریان به دیگ قرار می گیرد. زمانی که پمپ روشن است مسیر جریان فنر پشت شیر را فشرده می کند و جریان عبور می کند ولیی زمانی که پمپ خاموش است، در جهت مخالف به طور کامل جلوی برگشت سیال گرفته می شود و اجازۀ ورود سیال به پمپ و در نتیجه معکول کارکردن و سوختن پمپ را نمی دهد.
  • شیر یکطرفه دریچه ای
    شیر یکطرفه  شیر یکطرفه از نوع دریچه ای یا Gate Valve نوعی از شیر است که بیشتر مصارف تأسیسات ساختمانی و سبک دارد که میزان فشار، دما و حجم سیال در آن زیاد نمی باشد. این شیر ها به صورت بسیار ساده ای عمل می کنند که یک دریچه با لولا  درون شیر تعبیه شده است، با این نکته که این لولا فقط در یک جهت می تواند عمل کند. زمانی که سیال جریان داشته باشد دریچه را هل داده و مسیر خود را باز می کند و زمانی که سیال جریان ندارد در مسیر برگشت این دریچه مسیر بازگشت سیار را می بندد.

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.